deskoherniklub@gmail.com (+420) 608 840 230

Jaké to bylo na Jarním Deskování

Byl týden po Velikonocích, respektive pátek 21. dubna. V Black Oilu se od čtvrté hodiny scházeli fanoušci deskových her, a náš festiválek s názvem Jarní Deskování po dlouhé přípravě konečně vypukl.

Jako vždy se dalo těšit na spoustu her a to nejen na ty, které máme my v klubu, ale také na hry, které má Black Oil ve své vlastní sbírce. Navíc bylo k dispozici pár nejnovějších her od Mindoku. Dohromady byla naše společná sbírka opravdu veliká – něco přes 200 titulů. Pokud se ptáte, co se hrálo tak nejvíce, tak si dovolujeme tipnout Velká kniha strašlivých čar a kouzel od REXher, novinka Adrenalin od Mindoku, či Zaklínač od Blackfiru. Nechyběli ani hráči složitějších titulů jako Alchymisté, novinky Great Western Trail, či klasiky TerraMystica. Her bylo opravdu dost a hráči se našli opravdu na vše.

Co se prototypů týče, tak těch bylo tentokrát o něco méně. V pátek jste si mohli zahrát Hrad Karak spolu s jeho autory, kteří na vás netrpělivě čekali již při otevření ‚bran‘ Black Oilu. V sobotu a neděli se na Vás těšili Tadeáš a Markétka a jejich Legendy země Euthie, které můžete momentálně podpořit na Hithitu,či si u nás vyzkoušet prototyp, který máme v klubu. S prototypem malé karetní hry dorazil také David a ukázal vám blíže svou hru Draxee.

A nyní něco málo k turnajům! Ty jsme pro tenhle festiválek omezily na dva, ale stálo to rozhodně za to. V sobotu se konal turnaj v SummonerWars, který trval přes šest hodin. Turnaj byl pořádán Mindokem, který pro první dva výherce zajistil postup na mistrovství České republiky v SummonerWars. Druhý připravený turnaj byl v karetní hře Star Realms, který jsme zorganizovali sami. Na obou turnajích bylo více lidí, než jsme čekali, a za to Vám děkujeme! Pokud máte zájem o další turnaje, či máte nápad na to, v čem by turnaj mohl být, tak nás kontaktujte.

Zde je pořadí obou turnajů:

SummonerWars
1. Petr Šmejkal
2. Aleš Lipner
3. Ondřej Sedlačík

Výhry byli Panovník, V hlavní roli, Vikingové v bouři, a nechyběla také cena útěchy za nejrychleji prohranou hru v podobě Voodoo mánie.

Star Realms
1. Ondřej Sedlačík
2. Martin Záleta
3. Lucie Jašková

Výhry v tomhle turnaji byli Krysí války, Velbloudí dostihy: Na cesty, a také Jak jako jak?

To největší překvápko se pro Vás (ale i pro nás) odehrálo v sobotu. Slavnostně jsme rozbalili deskovkuScythe, kterou právě tu sobotu pokřtilo Albi na své akci ALBI GAME DAY. Pokud nevíte co je Scythe, tak doporučujeme přijít na některý z našich Deskoherních večerů, protože jí pro Vás máme! Hra je opravdu překrásná a my ji jen můžeme doporučit. Určitě se můžete těšit i na recenzi. Hra si hned v sobotu našla několik stolů, u kterých se zastavila. Jelikož jsme z lokalizace této hry byli tak moc nadšení, tak jsme se rozhodli udělat takový improvizovaný unboxing, na který se můžete podívat níže! Pokud se Vám líbí a chtěli byste další takováto videa, tak neváhejte, řekněte nám – budeme jenom rádi. (Pozn.: Video bude přidáno velmi brzy 🙂 )

Teď už, tak jako tradičně, ke statistikám (pokud někdo nemá rád matiku, tak můžete přeskočit na další odstavec). Za celý víkend za námi do Black Oilu zavítalo 251 lidí, za což Vám moc děkujeme a doufáme, že to číslo v budoucnu překonáme. V kelímcích na naší anketu se našlo něco kolem 200 fazolí, za což vám také moc děkujeme – nejčastější odpovědí bylo „neuvěřitelně dokonalé“. Největší stížností bylo málo židlí, což je problém, který jsme se snažili řešit operativně a příště budeme zcela jistě lépe připraveni. Tentokrát jsme neměli tak velké problémy se stoly, po chvilce čekání se totiž vždycky místo našlo – navíc stoly byly opravdu velké, a tudíž nebyl problém s umístněním velkých her.

Tímto bychom Vám všem chtěli poděkovat za účast. Mile nás překvapilo, kolik se Vás tuto sezónu sešlo a doufáme, že jste byli všichni spokojeni. Jestliže máte jakékoliv ohlasy k tomu, jak se vám Jarní Deskování líbilo/nelíbilo, nebo jakékoliv nápady, tak neváhejte a napište nám je do komentářů, na Facebook či do mailu, abychom pro Vás další Deskování mohli udělat jenom lepší. Dále také moc děkujeme Black Oilu a jeho vedení za všechnu práci, a především přípravu a ochotu pomoci. Nyní již pilně připravujeme Letní Deskování, jehož událost je již vypsaná na Facebooku. Proto pokud se Vám to líbilo či máte zájem, tak neváhejte a dejte nám to vědět na události!

Napsali: Lucka a Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *