deskoherniklub@gmail.com (+420) 608 840 230

Na co se podívat na Kickstarteru #2

Přišel čas na pokračování našeho článku, ve kterém se podíváme na nějaké tituly, co se právě nachází na Kickstarteru (nyní se podíváme i na Hithit). Pár titulů už je blízko konce své kampaně, tak jestli přemýšlíte o podpoření, doporučujeme se podívat rychle. Tentokrát je nutno podotknout, že se zde vyskytuje hodně miniaturek!

Jedním z největších (jak velikostně, tak cenově) hitů na KS je momentálně zcela jistě Zombicide: Green Horde od CMON. Jedná se o kooperativní hru, ve které hráči bojují proti zombie apokalyse. Green Horde je standalone hra, která příběhem zapadá za Black Plague (Černý Mor), který nám v červenci přinese Blackfire. Hra je zpětně kompatibilní právě s Černým morem a dalšími rozšířeními. Tentokrát se 1-6 hráčů utká proti zombie orkům, skřetům a podobné havěti. Nechybí také hromada stretchgoalů, jak už je u CMON kampaní známo. Klasicky nechybí hodně miniaturek, což souvisí s hodně vysokou cenou, která není zrovna pro každého.

Určitě jste někdy slyšeli o GamelynGames, od které pochází všechny Malé Velké hry (Galaxie, Království, Western,apod.) Tak tahle firma se rozhodla tentokrát pro něco trošku jiného. Místo toho, aby pokračovali ve svých “malých velkých” hrách, se rozhodli svou příští hru trošku zvětšit. Připravili si pro nás KS kampaň Heroesof Land, Air &Sea. Možná už jste o téhle kampani slyšeli dříve tento rok, to proto, že původně probíhala v únoru. Ovšem kampaň už od začátku provázely nesnáze ve formě špatného počítání poštovného a následné stěžování lidí na předraženou hru tomu nemálo přidalo – proto byla kampaň ukončena i přesto, že byla už financovaná. Původní hra stála 100 dolarů (60 ve verzi s papírovými figurkami), v nové iteraci kampaně se rozhodli pouze pro verzi s plastovými figurkami, kterou nacenili na 79 dolarů. Jedná se vlastně o fantasy 4X hru pro 1-4 hráče (s rozšířením až pro 6). Každý hráč se chopí velení jedné frakce – lidé, trpaslíci, elfové, orkové (rozšíření přidá nemrtvé, ještěry, gobliny a lví lidi). Cílem hry je klasicky nahrát co nejvíce vítězných bodů. V herním kole každý hráč nejprve provede dvě akce, mezi které patří městské akce, kterými se zkoumají či staví nějaké věci, nebo akce velení, kterými hráči ovládají svoje jednotky. Poté všichni dostanou svůj income zdrojů a pak už přichází jenom úklid. Za trošku nižší cenu vypadá hra (alespoň pro mě) trochu lépe, v krabici bude něco přes 80 miniaturek. Ovšem pokud by někdo chtěl epickou záležitost pro 6 lidí, tak by si musel připlatit a vzít k tomu i rozšíření, což z toho nedělá zrovna nejlevnější počin. Uvidíme jak se hře bude dařit dál – napište nám v komentářích, zda se Vám tahle větší hra od Gamelynu líbí, či radši zůstanete u jejich Malých Velkých Královstvích.

Možná už jste slyšeli o počítačové hře Hand ofFate. Jestli ano, tak to už určitě víte, čemu se budeme věnovat v tomhle odstavci. V Hand ofFate: Ordeals se hráči společně snaží projít Hrou. Tahle Hra je vzácný artefakt s tak obrovskou mocí, že dokáže zavařit i těm nejzkušenějším hrdinům. Společně se hrdinové snaží přežít a porazit Kallase, momentálního majitele tohoto artefaktu. Tahle záležitost je pro 1-4 hráče plně kooperativní či kompetitivní. Jedná se o opravdu velmi pěknou záležitost převedenou z počítače na stůl. Jako bonus všichni backeři dostanou Steam klíč na originální videohru Hand ofFate, aby si zkrátili čekání.

Dále se podíváme na menší karetní hru. Jedná se o FlowofHistory. Tahle hra už vyšla v první edici v roce 2016, ovšem TMG (Tasty Minstrel Games) se rozhodlo udělat druhou edici této hry a také ji trochu vylepšit. Jedná se o karetní civilizační hru se zajímavým aukčním systémem. V průběhu pěti věků si každý hráč vytvoří svůj vlastní národ, právě skrze nakupování karet aukčním systémem. Každá karta má určitou barvu, která značí typ budovy a také poskytuje nějakou produkci. Hra se hraje ve dvou fázích, kdy v první fázi každý hráč provede jednu z pěti akcí, kterými buď soutěží o to získat nějakou z právě vyložených karet na trhu, nebo využije své už vyložené karty. Hra končí v momentě kdy se projde balíček karet. FlowofHistory vypadá opravdu pěkně a KS kampaň dokonce nabízí i deluxified verzi, která má větší krabici, kovové zdroje, insert a další věci.

Nyní se vrátíme k větším hrám. Podíváme se na PathofLight and Shadow. Země je rozdělena a tyranská královna převzala nadvládu nad trůnem. Každý z hráčů se stane jedním z velitelů zbývajících národů a pokusí se získat zpět nadvládu nad zemí. Ve hře se hráči snaží co nejlépe vybudovat své království pomocí zabírání území, deck managementu či upravováním své civilizace skrze technologické stromy. Společně budou hráči bojovat o nadvládu nad pěti frakcemi. A aby toho nebylo málo, hra navíc přináší jednu zajímavost. Hráči se budou muset rozhodnout jakým velitelem se stanou – bude jejich cesta milosrdná či krutá? Každá z cest představuje jisté odměny a nebezpečí. Hru přináší Indie Boards&Cards od kterých pochází například Resistance: Avalon, Flashpoint či nedávný hit Aeon’s End.

Nyní se už v rychlosti podíváme na několik her, které stojí za zmínku. V Alone se jeden hráč ujme hrdiny, který prochází neznámým místem plným nebezpečí, zatímco ve tmě se 1-3 hráči stanou zlem samotným, které mu bude nastražovat pasti a u toho se ho bude snažit zabít. Připomíná Vám to trochu Descent? Nemýlíte se! Je to akorát naopak. Hra nabízí zajímavé téma a Blackfire už naznačil, že se budou bavit o lokalizaci. Kampaň sice už proběhla, ale aspoň víte, na co se můžete těšit. ClashofRage je další hra od francouzského vydavatelství Laboitedejeu, které nám tento rok přinese Outlive (v češtině ji jako Pustina vydá Albi). Jedná se o miniaturovou bojovou hru, ve které hráči bojují jak proti elfům, kteří ovládají zemi, tak proti sami sobě. Hra má nádherný vizuál od ilustrátora, který udělal například Titan Race.

Kdo promeškal původní kampaň RollPlayer může jásat! Je zde reprint původní hry a rozšíření. V této hře se snažíte vytvořit vašeho hrdinu pomocí kostek, které budete přiřazovat k jednotlivým atributům hrdiny, abyste složili určitý vzorec. Rozšíření dále přidá boj s monstry. Poté tu máme nádherný KitchenRush. Jedná se o kuchyňský simulátor. Kdybych měl opět zmínit nějakou počítačovou hru, tak tahle hodně připomíná Overcooked. Unikátní workerplacement hra v reálnem čase, kde jsou vaši pomocníčci v kuchyni znázorněni pomocí přesýpacích hodin. Každé hodiny se přesýpají 30 sekund, což znamená, že když jednoho pomocníka použijete, tak musíme počkat než ho budete muset použít znovu. Jsem si jistý, že tahle záležitost nenechá lidi u stolu chladnými a náramně lidi pobaví. Tahle by chtěla lokalizaci!

Nakonec si zmíníme něco z našich krajů a to přesněji Legendy země Euthie. Je to fantasy desková hra na hrdiny pro 2-4 hráče, ve které se každý hráč zhostí jednoho z hrdinů a poté se budou snažit zabránit drakům ve zničení kostela, přičemž se budou snažit nahrát co nejvíce bodů reputace. Hru mělo možnost spoustu z Vás vyzkoušet na několika z našich akcí – pokud jste takovou možnost neměli, tak rozhodně doporučujeme podívat se na kampaň, hru jenom doporučujeme. Pokud byste však měli zájem jí zkusit, máme v klubu prototypovou verzi. Neváhejte a dojděte si ji zahrát!

Doufáme, že se vám článek opět líbil. Neváhejte a napište nám vaše reakce, budeme rádi za všechno a za pár týdnů se opět podíváme na žhavé věci na Kickstarteru.

Napsal: Martin Řehořík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *