Alley Cat Games Dice Hospital KS Admin Pledge (Dice Hospital Deluxe + Community Care KS)

Alley Cat Games Dice Hospital KS Admin Pledge (Dice Hospital Deluxe + Community Care KS)

Alley Cat Games Dice Hospital KS Admin Pledge od výrobce s dlouholetou historií Alley Cat Games je k dispizici za skvělou cenu. Už nemusíte dále hledat, tento produkt je top kvalita. Alley Cat Games Dice Hospital KS Admin Pledge (Dice Hospital Deluxe + Community Care KS) aktuálně výhodně za 2599 Kč

2599 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Alley Cat Games Dice Hospital KS Admin Pledge.

Deluxe + Community Care Kickstarter verze hry Dice Hospital!

Ve hře Dice Hospital hráči přebírají vedení nemocnice a jejich úkolem je léčit pacienty, které neustále přivážejí sanitky. Za každého vyléčeného pacienta získávají body, za každé úmrtí je ztrácí. Svojí nemocnici postupně vylepšují o nové oddělení, stejně jako o nové doktory. Po osmi kolech vyhrává hráč s nejvyšším skóre.

Příprava hry:

Každý hráč dostane svou hrací desku (plán nemocnice). Dostane i první tři nemocné (ti jsou představování kostkami tří barev), tři zdravotníky a následně hráči připraví první sanitky dle počtu hráčů. Připraví se i zásoba nových oddělení a doktorů, žetony umrtí a krevní vaky. Na počítadlo skóre umístní každý svou injekci (tématický ukazatel počtu bodů) a nastaví se ukazatel kola na 1.


Průběh hry:

Hra má celkem 8 kol, ve kterých hráči prochází několika fázemi:

  1. Naplnění sanitek: Dle počtu hráčů se určí počet sanitek (počet hráčů+1) a do každé sanitky se umístí 3 kostky - pacienti. Kostkami se háže až do okamžiku, kdy jsou na stole jen kostky s hodnotami 2-5 (1 a 6 se přehodí), ty se pak umísťují do sanitek vzestupně. Vznikají tak sanitky od nejtěžších případů (kostky nejnižších hodnot) po nejlehčí.
  2. Příjem pacientů: Počínaje prvním hráčem si každý vybere jednu ze sanitek a umístí pacienty do pokojů své nemocnice. Ta má kapacitu 12 míst - pokud místo nemáte, některý pacient v nemocnici bohužel umírá a uvolní tak místo pro nově příchozí. První hráč si nemůže vzít nejtěžší sanitku (tu s číslem 1), jiné omezení není. Hráč, který si vybere sanitku s nejnižším číslem, se pak stává prvním hráčem a dostane i 1 krevní vak.
  3. Vylepšení nemocnice: Hráči si postupně vybírají z dostupných vylepšení - nové oddělení se zajímavým léčebním mechanizmem nebo doktora se speciální léčební schopností.
  4. Aktivace (léčení): Hráči postupně léčí své pacienty pomocí oddělení a doktorů ve své nemocnici. Léčení probíhá formou zvyšovaní hodnoty na kostce, pacient je vyléčen jakmile dosáhne hodnotu 7 a víc. Jednotlivá oddělení a lékaři umožňují určité barvy či hodnoty na kostkách (nebo jejich kombinace) léčit efektivněji.
  5. Zhoršení stavu pacientů: Pokud hráč některého pacienta v daném kole neléčil, stav tohoto pacienta se zhorší o 1 bod. Pokud jeho hodnota klesne na 0, umírá (a hráči za to budou na konci hry odečteny body).
  6. Propuštění uzdravených pacientů: Všichni pacienti, kteří v daném kole dosáhli hodnotu 7 nebo víc, jsou propuštěni. Dle jejich počtu hráči získavají body.
  7. Výmena směny: V této fázi se vrací sestry a doktoři na výchozí pozice a karty. Zesnulí pacienti se nahradí příslušným žetonem a společně s vyléčenými se vrací do společné zásoby. Ukazatel počtu kol se posune o 1 a přichází další kolo.

Hra samotná pak obsahuje rozšíření tohoto mechanizmu o administrátory, úkoly nebo nenadálé události. Tyto elementy poskytují hráčům výhody nebo situaci v určitém okamžiku zhorší.


Konec hry:

Konec hry nastává po 8 kolech. Hráči ke svému skóre přičtou 1 bod za každý nepoužitý krevní vak a odečtou 2 body za každého zemřelého. Vítězem je pak hráč s nejvyšším skóre.

 

Video ke hře:

Video k rozšíření, jež je součástí edice:

Video k součásti edice - Community Care:

 

 

Další vlastnosti: Typ hry Strategická, Kostková, Tématická. Herní doba 45-90 minut. Autor Mike Nudd. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 10. 3. Jazyk hry bez textu. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 46-60. 7. Herní doba (minut) 61-90. . . . . . . . . .

Název:
Alley Cat Games Dice Hospital KS Admin Pledge (Dice Hospital Deluxe + Community Care KS)
SKU:
14019

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Deskoherní Klub.cz přináší levné deskové hry a jejich příslušenství. Vybírte z velkého škály zábavných stolních a karetních her od oblíbených výrobců. V našem online herním klubu najdete populární párty, rodinné nebo kooperativní hry, puzzle a další. Pro děti i dospělé a pro různý počet hráčů. Vše skladem k rychlému odeslání, s možností vrácení. Nakupte online na Deskoherní Klub.cz a ušetřete.
Vybírejte z nabídky
23658
produktů
723
ověřených dodavatelů
5
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
Deskoherní Klub.cz