Compass Games Granada: Last Stand of the Moors

Compass Games Granada: Last Stand of the Moors, 1482-1492

Compass Games Granada: Last Stand of the Moors, 1482-1492 od společnosti se zárukou kvality Compass Games . Zboží nakoupíte u nás za příznivou cenu. Kupte si tento produkt u nás výhodně online. Compass Games Granada: Last Stand of the Moors, 1482-1492 v současnosti pořídíte za cenu 2429 Kč

2429 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Hodnocení

Compass Games Granada: Last Stand of the Moors, 1482-1492.

Granada: 1482-1492 je hra pro dva hráče, ve které během necelých čtyř hodin rozhodnou o výsledku této rozhodující historické epizody. Získáte slávu a věhlas uskutečněním reconquisty a rozšířením svých království v jeden jednotný mocný stát? Možná se postavíte na odpor a zachráníte Granadu, nebo se stanete posledním králem nasridské dynastie? Vyvážená a historicky přesná hra je snadná na naučení, ale obtížná na zvládnutí.

Jednotky jsou reprezentovány bloky, které znázorňují jejich sílu, ale také jejich původ: V případě katolického hráče jsou to Kastilci, Aragonci, Leonesové a žoldnéři, v případě muslimského hráče různé klany jako Banu Sarray, Zegríové, Banu Bannigas a vlastní Nasridové.
Mapa pokrývá starověké Nasridské království na jihovýchodě Pyrenejského poloostrova (dnešní Španělsko). Klenotem říše je hlavní město Granada: hra končí, pokud padne do rukou katolického hráče.
Každé roční období obdrží hráči předem určený počet karet, které mohou použít k přesunu svých armád a flotil nebo k shromáždění nových jednotek. Když dojde k bitvě, každý pluk je povolán zahráním jedné karty své národnosti, takže jak řekl Tamerlan: "Je lepší být přítomen se 100 vojáky než nepřítomen s 1 000." Jinými slovy, ujistěte se, že máte správné karty, abyste mohli poslat své vojáky do bitvy.
Jelikož se jedná o téměř renesanční válku, budou přítomny i různé zbraně. Náboje jezdectva a kuše budou při dobré kombinaci velmi nebezpečné, zatímco dělostřelectvo bude mít významnou hodnotu při udržování nebo obraně obklíčení. Vaše flotily budou bojovat o kontrolu nad mořem, což umožní přepravu severoafrických posil, přesuny katolického loďstva nebo blokování obléhaných přístavů.
Vyvážená a historicky přesná hra je snadná na naučení, ale obtížná na zvládnutí. Katolický hráč se bude muset rozhodnout, jakou invazní cestu zvolí a zda vytvoří mohutnou armádu, čímž ponechá muslimskému hráči čas na posílení svých pevností, nebo se vydá na rychlé tažení, kde se ztráty budou těžko nahrazovat. Nasridský hráč si naopak bude užívat centrální pozice, ale bude muset být obezřetný vůči vnitřním problémům, které mohou nastat - Boabdilova vzpoura je téměř nevyhnutelným nebezpečím, kterému je třeba čelit a potlačit ho.

Další vlastnosti: Typ hry Strategická, Válečná. Herní doba 180–240 minut. Autor Jose Antonio Rivero. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 2. 7. Herní doba (minut) 181+. 9. Náročnost (1-5) 3. . . . . . . . . .

Název:
Compass Games Granada: Last Stand of the Moors, 1482-1492
Výrobce:
SKU:
41782

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Deskoherní Klub.cz přináší levné deskové hry a jejich příslušenství. Vybírte z velkého škály zábavných stolních a karetních her od oblíbených výrobců. V našem online herním klubu najdete populární párty, rodinné nebo kooperativní hry, puzzle a další. Pro děti i dospělé a pro různý počet hráčů. Vše skladem k rychlému odeslání, s možností vrácení. Nakupte online na Deskoherní Klub.cz a ušetřete.
Vybírejte z nabídky
15498
produktů
723
ověřených dodavatelů
5
Zapojených E-SHOPŮ
© Copyright 2018 - 2021 - 
Deskoherní Klub.cz